وبلژیون همسفر فاطمه بابائی
بیائید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : فاطمه بابایی
خلاصه سی دی دوران نقاهت روز دوشنبه مورخ 1935/04/14
این سی دی برای زمانی است که جناب آقای مهندس سه روز از رهایشان گذشته است و درمانشان به پایان رسیده است. در وهله ی اول تشکر و قدردانی میکند از خدای خودشان و از اساتید خودشان چون ما در کنگره به این تشکر و قدردانی توجه میکنیم و یکی از آموزش های ماست.
تشکر سه نوع است :
1. قلبی
2. زبانی
3. قدمی
آقای مهندس در کنگره آموزش می دهد که قدمی (به صورت پاکت) تشکر کنید ، در هر جای گاهی که قرار دارید. تشکر از مخلوق ، تشکر از خالق است.


موضوع دوم و مهمترین موضوع که در این سی دی به آن اشاره شده موضوع محبت است. سردار از اساتید مهندس میگوید: محبت واقعی وقتی لمس میشود که باورت با محبت واقعی عجین شود یعنی بتوانی درکش کنید. در کنگره اتفاقی نمیافتد و چیزی که مراجعت میکند فقط و فقط محبت است.
همه درک واقعی از محبت دارند به همین خاطر میتوانند آن را لمس کنند. یک سری از افراد به کنگره میایند ولی از محبت بویی نبرده اند، چون محبت را درک نکرده اند.
سه چیز است که محبت را خراب میکند :
1. توقع
2. منفعت
3. مالکیت
توقع: توقع باعث میشود محبت واقعی نباشد چون از افراد انتظار برگشت دارند.
منفعت: به خاطر منفعت رسیدن محبت کردن واقعی نیست مثل محبت کردن به انسان پولدار.
مالکیت: به خاطر حس مالکیت به همسر یا فرزند اجازه کاری به او ندادن محبت واقعی نیست .
حالا چه چیزی باعث بوجود آمدن محبت میشود؟
محبت همیشه در انسانها وجود داشته است و به خاطر اینکه وارد یک سری از ضد ارزشها شده اند تحت الشعاع قرار گرفته اند، مثل مسافران ما که مصرف کننده بودند از همه بهتر بوده اند ولی گرفتار اعتیاد شده اند و نیروهای اهریمنی آنها را درگیر کرده اند و محبت را فراموش میکنند و درگیر خشم ، کینه و ... میشوند و محبت در لایه های زیرین قرار میگیرد و کم کم با آموزش گرفتن دوباره آن را بیدار میکنند و پدیدار میشوند و خداوند کمک میکند که بتوانیم بر نیروهای اهریمنی غلبه کنیم و تمام ارزش های خوب را در خود بیدار کنیم باید نیروهای اهریمنی از ما دور شود و این به وسیله ی آموزش صورت میگیرد.
یکی از آموزش ها خدمت کردن است، گاهی اوقات در سفر اول هستند و به درمان میرسند ولی حالشان خوب نیست چون نتوانستند خدمت کنند و به دانایی نرسیده اند، و بعد از رهایی میروند و این درست نیست اگر بخواهیم حالمان خوب شود باید خدمت کنیم حتی ناچیز و مختصر.
وقتی خدمت میکنیم و حالمان خوب میشود کمکی میشویم برای آنهایی که حالشان خراب است و این جاست که محبت واقعی خود را نشان میدهد.
در کل این سی دی این پیام  را به ما میدهد که یاد بگیریم که اگر چیزی دریافت کرده ایم باید در اختیار دیگران قرار دهیم.
منتظر جبران نباشیم وبدون هیچ توقعی محبت کنیم، و به کسانی محبت کنیم که ظرفیت آن را داشته باشند و اعتدال را در محبت رعایت کنند که محبت پایه و اساس کنگره است.
تهیه کننده : همسفر مینا
با سپاس فراوان
نوع مطلب : سی دی های آموزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 15 مرداد 1395 03:05 ق.ظ
سلامخدا قوت


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات